کم سن و سالترین حافظ قرآن

پدر و مادر وی در مورد برخی اخلاق و رفتارهای جالب او می‌گویند: بیشتر کودکان هنگام بازی شاد و خندان هستند اما «عبدالرحمن» وقتی صدای قرآن می‌شنود شاد می‌شود و لبخند می‌زند و زبان باز می‌کند.

مادر «عبدالرحمن» طی گفت‌وگویی با روزنامه الشروق الجزایر در مورد چگونگی حفظ قرآن توسط فرزند خردسالش می‌گوید: وقتی باردار بودم، قرآن تلاوت می‌کردم و هر هفته روزهای جمعه سوره مبارک «کهف» را می‌خواندم و هر روز هم دو سوره «ناس» و «فلق» و نیز سوره «ملک» را می‌خواندم.

وی در ادامه این گفت‌وگو افزود: بعد از تولد «عبدالرحمن» نیز هر روز با پخش صدای قرآن، گوش و جان او را با کلام الله مجید آشنا می‌کردم. علاوه بر آن ذکرها و دعاهایی که از پیامبر اکرم، حضرت محمد (ص) به عنوان مستحبات و یا حتی وظایف روزانه به ما رسیده را بر او می‌خواندم تا اینکه او با صدای تلاوت آیات قرآن و زمزمه‌ای ذکر «الله» به خواب می‌رفت.

در مورد زمان دقیقی که «عبدالرحمن فارج» قرآن کریم را به طور کامل حفظ کرد، مادرش افزود: در دو سالگی عمرش، هنگام بازی و سرگرمی‌های کودکانه می‌دیدم که آیات قرآن کریم را با خود زمزمه می‌کند و به جز با قرآن با هچ‌ چیز دیگر انس و الفت نمی‌گیرد و زمانی ‌که می‌خواستم برایش برنامه‌های کوکانه و یا کارتون به نمایش بگذارم، نمی‌پذیرفت و از من می‌خواست شبکه‌های قرآنی بگذارم. در پایان گفتنی است که شاید بی‌اغراق بتوان گفت خداوند این کودک را برگزید تا یکی از معجزات عصر حاضر باشد.

/ 4 نظر / 19 بازدید
aflak

مساک الله خیرا جزاک الله خیرالجزا یا اخی[خمیازه]

aflak

ما در کنار حافظ قرآن محافظ قرآن میخواهیم

يوسف عابدين

خداوند وجود اين عزيز خرد سال را از بلا ياي زميني و آسماني حفظ كند انشاءالله

ر

دلم هوايت را كرده پس چرانميايي به جمكران سفر كردم تو را انجا نيافتم به كربلا سفر كردم باز تو را نيافتم به نجف سفر كردم باز تورا نيافتم به كاظمين و سامرا و مكه ومدينه مشهد و قم سفر كردم باز تو را نيافتم به كجا سفر كنم تا تو را بيابم و از ته دلم بگويم عاشق شما هستم اقاي من پس چرا نميايي اقا مگر چقدر ميتواني عاشقانت را منتظر بگذاري.