دلیل حجاب . خواهرم چرا حجاب؟؟؟؟

گذشته از این حرفا میخوام به سوالتون که چرا حجاب فقط دو بار اومده و .... جواب بدم.

ما سه نوع حق داریم : حق الله . حق النّاس . حق النّفس

آیاتی که درمورد نماز و روزه و حج و قربانی هستند حق الله هستند .یعنی ما بخاطر خدا باید آنها را انجام بدیم . و چون خداوند عظیمه باید در مقابل اون وظایف بیشتری داشته باشیم . فرض کنید شما به دیدار رییس جمهور یا شخصی با مقام بالا برید . چکار میکنید؟؟؟؟حال اگه به دیدار خدایی که هزارها از این نوع مردان والا مقام آفریده چکار میکنید؟؟؟

آیات نماز و حج و ... که جزو حق الله هستند برای این بیشترند که ما انسانها باید تمامی لحظات زندگی خودمونو به خدا معطوف کنیم . درسته که خدا نیازی به نماز ما نداره ولی حقی هست که به گردن ما گذاشته و ما باید در درجه اول به این امر بپردازیم . که اگر این حق پذیرفته نشه حق النّاس و حق النّفس نیز پذیرفته نخواهد شد . همونطور که خودتون هم میدونید اولین چیزی که بعد از مرگ پرسیده میشه نمازه، یعنی حق الله !چیزی که اندکی کاستی در اون بخشیده نخواهد شد تا جایی که پیامبر اکرم (ص) فرموده اند:«کسی که در اقامه نمازش سستی کرده و ان را سبک بشمارد خداوند او را در دنیا و اخرت به پانزده گرفتاری مبتلا می سازد
1عمر بی برکت خداوند برکت را از عمر او بر می دارد
2روزی بی برکت خداوند برکت را از روزی او بر می دارد
3محو نورانیت در سیمایش نورانیت و هیئت صالحان را از چهره او بر می دارد
4اعمال بدون اجر هر عملی که انجام می دهد اجر ندارد
5 قبول نشدن دعا دعایش به اسمان بالا نمیرود
6 محرومیت از دعای صالحان از دعای صالحان بهر ه ای ندارد
7و8و 9 مرگ در ذلت و گرسنگی و تشنگی با خواری و در حالی که تشنه و گرسنه است می میرد
10تنگی قبر قبرش تنگ می گردد
11تاریک قبر قبرش تاریک میشود
12 رسوای در قیامت خداوند فرشته ای را مامور می کند تا او را به رو بکشد و مردم تماشا کنند
13 سختی در حساب قیامت محاسبه شدیدی در قیامت از او به عمل می اید
14عذاب درد ناک خداوند به او نظز نمی کند و او را پاک نمی کرداند و او را عذابی درد ناک است منبع بحار الانوار ج80 ص21»

 

آیاتی که درمورد زکات و امر به معروف و نهی از منکر و غیبت و کم فروشی و دروغ و احترام به دیگران ، حفظ آبروی دیگران و .... است حق النّاس است که در قرآن آمده . حقّی که خداوند در مقابل دیگر انسانه برگردن ما گذاشته درمورد اهمیت آن بهتره به حدیثی در این مورد از پیامبر اکرم (ص)بپردازیم که میفرمایند:به من امر شد که قوم خود را بترسان وبگو:داخل مشوید در خانه ای از  خانه های من(یعنی مساجد) و حال آنکه برای بنده ای از بندگان من حقی نزد شما باشد که به او ظلم نموده اید به درستی که تا در محضر من به نماز ایستاده او را لعنت  می کنم تا آن حق را به صاحبش برگرداند.» اینم باید اضافه کنم که تمامی گناهان شهیدان بخشیده می شود جز حق النّاسشون! پس حق النّاس هم از درجه و اهمیّت بسیار بالایی برخورداره . بنابراین باید تعداد این چنین آیات زیاد باشه تا فراموشکارهایی مثل من یادشون بمونه و اشتباه نکنن .

و اما حق النّفس مانند روزه ، بهداشت و پاکیزگی ، گردش ، یادگیری علم ، ازدواج  کردن ، مواظب بدن و جسم و روح خود بودن ، ورزش کردن ، شنا کردن ، شکار کردن ، خوردن و آشامیدن انواع غذاهایی که اسمشون تو قرآن اومده ، حفظ آبروی خود  و همه و همه جزو حق النّفس هستند . حجاب هم جزو حق النّفس است . خداوند بدن انسان رو به عنوان امانت در دست اون داده و در آخرت هم ازش سوال میکنه که چطور ازش مراقبت کردی؟؟؟؟؟ مجروح کردن عمدی بدن خود ، بیمارکردن عمدی و آزار و خطر رساندن عمدی به بدن خود چیزی است که در آخرت بدون کیفر نخواهد موند .

حجاب چه ربطی به ای مسئله داره؟؟؟؟

خداوند جسمی رو به مرد و جسمی رو به زن داده و در قبال آن امر کرده که مردان مانند زن باید عورت خودشونو بپوشونند . عفیف و یا حیا باشند و با بدنشون خودنمایی نکنند و از هر دو خواسته مواظب چشمشون باشند تا به نامحرم نگاه نکنند چون زیبایی نامحرم با چشم عیان میشه و چشم دروازه شیطان هست . خداوند به زنان پیامبر امر کرده حجاب داشته باشن تا زنان مسلمان هم از آنانالگو بگیرند و با حجاب شوند .

فرض کنید در یک محیطی باشید که مردان نا محرمی در آن محل باشند و شما بدون رعایت کردن حجاب در آن محل حاضر شده باشید . فرض کنیم هیچ آزاری (جنسی و یا غیر جنسی ) از طرف آن مردان نامحرم به شما وارد نشه که امکان نداره ) حداقل کاری که این آقایان میکنند نگاه کردن به شماست (حتی اگر بجز بی حجابی کار دیگری انجام نداده باشید ) الان به همون آیه 30 و 31 سوره نور برمیگردیم که میگه چشمانتان را بپوشانید ! و این یعنی کاری کردین که خودتون و مردان نامحرم رو وادار کردین که خلاف امر خدا انجام بدین و این یعنی پایمال کردن حق النّفس و حق النّاس....... حق النّفس: چون مراقب بدنتون نبودین . حق النّاس چون دیگرونو وادار کردین به گناه .

حتماً الان میگین خوب چرا نگاه میکنن؟؟؟ نگاه نکنن....

جوابتون اینه :  غریزه جنسی مردان از زنان خیلی بیشتر و قویتره . زنان با ساعتها ناز کردن ومعاشقه به اوج میرسند ولی مردان با نگاه کردن هم میتونند به اوج برسند و این دلیلی هست که خدا حجاب رو برای زنان گذاشته نه مردان . مردان حتی با بوی بدن زن به اوج میرسند با گرمایی که از بدنشون به بدنشون میرسه حتی وقتی  بعد بلند شدن شما از صندلی بلافاصله روش بشینن به اوج می رسند .

وقتی مردان با این چیزهای بنظر  خیلی عادی به اوج میرسند پس با بی حجابی راحتتر از اینها به اوج میرسند و این یعنی شما نتونستین از بدنتون مراقبت کنید تا از چشم پر گناه مردان در امان نگهش بدارین . یعنی پایمال کردن حق النّفس

آیات حق النّفس کمتر در قرآن تکرار شده اند چون تعداد و موضوعات آنها زیاد است و همچنین خوددوستی در غریزه همه انسانها است و شایدم هم دلایل بسیاری هم وجود داشته باشد . کسی که خودشو دوست داره باید به تک تک این آیات عمل کنه و هیچ ربطی هم به تعداد تکرار آن در قرآن نداره . چون حرف خدا یکیست چه یکبار بگه چه هزار بار . . . . .

چیزی که ما به اون دنیا می بریم همین سه حقّه و همگی از نظر خداوند بسیار مهم هستند که در آخرت ازهمه ی آنها سوال میشه .

والسّلام .

/ 3 نظر / 22 بازدید
ایلخانی- مقر موعود

سلام نمیدو نم چی بگم وقتی ما هنوز تو معرفی حجاب به همین بچه هایی که دور بر ما هستن گیر داریم و نمیتونیم این بچه ها رو به اون تشویق کنیم چطور میخواهیم تو کل جامعه تاثیر بزاریم؟ مشکل حجاب به بنیان خانواده بر میگرده وقتی تو خانواده پدر و مادر این طور بچه رو تربیت میکنن چه انتظاری دارید؟

من

ییه سری به بحث های تو این لینک بزنید جالبه: http://efafinstitute.ir/qa_dialog

مقرموعود

وقتی عاشق جمال نادیده ای باشی دوست داری به هر بهانه ای به هر کسی سلام کنی مبادا ثانیه ای لذت هم صحبتی با یار را از دست بدهی * السلام علیک حین تهلل و تکبر ---------------------------- به روزیم امیدوارم نظرات خوبتون رو از ما دریغ نکنید ...انشالاه با دوستان بحث میکنیم در این موضوع ..پس هر کی حرف دلشو راحت بگه.. یاعلی